Chrome Tarayıcı Hızlandırma

İnternet dünyasında İnternet Explorer, Mozilla Firefox, Safari ve Opera gibi tarayıcılar olsa da kuşkusuz en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome‘dir. Sıklıkla kullandığımız chrome daha iyi performanslı hale getirmek için 5 ipucu vermek istiyorum.

Tarayıcı Hızlandırma

En etkili 5 yöntem bu listede yer almaktadır.

  1. ÖNBELLEĞİ SİLMEK Tarayıcıların özellikle rahat çalışamamasının en büyük nedeni önbellekte ki depolama alanının artmasıdır. Girilen tüm web sitelerin bilgileri kullanıcı adları, şifreleri gibi tüm bilgileri kaydettiğinden ağır çalışmasına sebep olur. Bu nedenle belli aralıklar ile Google Chrome tarayıcınızın ön belleğini silmeyi unutmayınız.
  2. AÇIK SEKMELER Özellikle internet üzerinde gezinirken 1 den fazla sekme açıp, sürekli bu sekmeler arasında geçişler yapıyoruz. Açık sekmeleri azaltarak tarayıcınızın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm sekmeleri bir yerde liste haline dönüştürüp daha rahat kullanmanızı sağlayan “OneTab” eklentisini kullanabilirsiniz.
  3. SAYFA YÜKLEMELERİNİ HIZLANDIRMA Google ‘nin kendi eklentisi olan “Data Server” uzantısını kullanarak, Google Chrome tarayıcınızın web sayfalarını açmadan önce sıkıştırarak optimize etmesini sağlamaktadır.
  4. TEHLİKELİ YAZILIMLARA DİKKAT Tarayıcılarda gezinirken bir çok web sitesinde vakit geçiriyor ve istemsizce bir çok linke tıklıyoruz. Bazen bunun neticesinde kötü huylu yazılımları bilgisayarımıza bulaştırarak, tarayıcı nedenli sorunlarla karşılaşmaktayız. Bunu kontrol etmek amacı ile windows kullanıcıları “Google Temizleme Aracı” nı, Mac kullanıcıları ise “MalwareBytes” adlı uygulamaları kullanabilirsiniz.
  5. ÇOK UZANTI KULLANMAYIN Google Chrome tarayıcınızda diğer araçlar / uzantılar kısmında eklentileri kontrol ederek bilginiz dahilin de olmayan uzantıları silerek ve fazla uzantı kullanmayarak tarayıcınızı rahatlatabilirsiniz.
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
9
Kategori:
BİLGİSAYAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir