CS:GO Missing Map Disconnecting Hatası ve Çözümü – CS:GO Dil Değiştirme

CS:GO oyununda bazı servarlara bağlanıldığında yeni bir harita yüklerken bu tür sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorunun çözümü de internet üzerinden bu haritayı indirip kurmaktır.

Örneğin ze_sandstorm_go_b3 haritası yüklenirken bu tarz bir hata ile karşılaştınız. 

Yukarıda belirttiğim linkten istediğiniz mapı bulup indirdikten sonra dosyaları zip dosyasından çıkarın ve Maps klasörü içerisinde bulunan dosyaları Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\maps klasörüne yapıştırın. Yine aynı şekilde Resource klasörünün içinde bulunan dosyaları da CS:GO oyununun kurulu olduğu klasördeki resource klasörünün içine atın ve oyuna rahatlıkla bağlanın.

CS GO
CS GO

Bu sıkça alınan sorunu çözdüğümüze göre bir de dil değiştirmeye bakalım. Dil değiştirmek için Başlat menüsünden Çalıştır’ı açarak oraya regedit yazıp enterleyin. Açılan pencerede HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam dizinini bulun. Bu klasörü bulduktan sonra içine girerek Language kısmını bulun. Language kısmında değiştirmek istediğimiz dili yazmamız gerekiyor. Ancak bu diller oyunda ingilizce halde bulunduğu için İngilizce’deki karşılığını yazmayız. Language kısmının yanında yazan ingilizce dil ismi şuan geçerli olan dildir. Eğer oyunu Türkçe yapmak istiyorsanız o kısımı silerek Turkish yazabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra oyunu dilediğiniz dilde sorunsuz bir şekilde oynama imkanına sahip olabilirsiniz. Bir sonraki hafta yeni hatalar ve yeni çözümlerle karşınızda olacağız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
9
Kategori:
OYUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir