H1Z1 G29 hatası çözümü

Zombilerle savaştığınız hayatta kalma oyunu H1Z1’i Steam’den satın almış olmanıza rağmen oyuna girerken G29 hatası alıyorsanız, bu yazıyı okuyarak sorunu kökten çözebilirsiniz. Kimi zaman hatalı veya yarım güncelleme yapmaktan, kimi zaman da oyunun önbelleğe alınan dosyalarının zarar görmesinden sebep meydana gelen bu hatanın çözümü mevcut. Hazırsanız bunu nasıl yapabileceğinize geçelim.

Öncelikle sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilmediğimiz için farklı yöntemleri denememiz gerekiyor. Aşağıda yer alan seçenekleri sırayla deneyerek hatayı giderebilmeniz mümkün.

“Yönetici olarak çalıştır”

Oyunu silip yeniden yüklemek gibi son çareye başvurmadan önce masaüstündeki H1Z1 başlatıcısına ait kısayola sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” yazısını seçin. Belki bu bir çözüm olabilir.

Önbellek dosyalarını doğrulayın

Oyuna ait önbellek dosyaları zarar gördüğü için G29 hatasını alıyor olabilirsiniz. Steam’i açıp oyun kütüphanesinden H1Z1’i bulun ve sağ tıklayın. Özellikler menüsünü açtıktan sonra üst sekmelerden Yerel dosyalar bölümünü açın. Karşınıza gelen sayfanın en altında “Oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrula” diye bir buton yer alacaktır. Tüm dosyalar kesin bir şekilde doğrulananan kadar bu butona basın. Karşınıza çıkan yükleme penceresi dolduğunda işlem tamamlanacaktır.

Oyun dosyalarını doğrulayın

Eğer Steam’de yaptığınız işlemler de fayda etmediyse H1Z1’i normal olarak açın, daha sonra sağ alt taraftaki kırmızı renkli dişli butonuna basın. Buradan Settings > Advanced Settings > Validate game assets bölümüne gelin ve tüm dosyaların doğrulanmasını sağlayın.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
9
Kategori:
OYUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir