Huawei, Telefonlar için ABD’den İzin İstiyor!

Geçtiğimiz sene Mayıs ayından bu yana ABD ambargosu ile mücadele eden Huawei, Google programları olmadan kendi ilerlettiği seçenekler ile yoluna devam ederken, bu senenin Mayıs ayında büyük bir vuruş daha aldı.

ABD kendi teknolojisini kullanan rastgele bir dökümhanenin, Huawei doğrulusunda geliştirilen bileşenleri üretmek amacıyla ABD’den izin almasını mecburi duruma getirdi. Bu atılım ardından TSMC, Huawei’nin Kirin işlemcilerini bu ayın ortasından sonra üretmeyi bırakmak mecburiyetinde kaldı.

MediaTek Huawei telefonlar amacıyla prosedürcü tedarik etmek istiyor!


İşlemci üretiminin engellenmesi Huawei amacıyla büyük bir kriz manasına geliyor. Kendi tasarladığı prosedürcüleri kullanamayacağını kabullenen Çinli teknoloji devi, Qualcomm ve MediaTek prosedürcüleri telefonlarında kullanmayı planlamaya başladı. Her iki şirket ile uzun süredir görüşüldüğü belirtilirken, MediaTek’in Huawei’ye prosedürcü tedarik etmek amacıyla ABD’den izin istediği meydana çıktı. Bu kapsamda bilhassa orta ve giriş srandardı Huawei telefonları önümüzdeki dönemde MediaTek prosedürcüler ile görme olsılığı meydana çıktı.

Huawei, Çin’in en büyük dökümhanesi olan SMIC ile iş yapmaya çalışmıştı. Ancak bu şirketin sahip olduğu üretim teknolojisi, TSMC ile kıyaslandığında oldukça geride kalıyor ve özellikle amiral gemilerindeki işlemciler için yeterli değil.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
11
Kategori:
MOBİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir