Xiaomi Mi 9 SE, Çin’de MIUI 12 Güncellemesini Almaya Başladı

Xiaomi Nisan ayı sonunda yepyeni yazılım dış görünümü MIUI 12’yi duyurdu. Bu, birkaç yıl içinde gördüğümüz en eski MIUI sürümü. Şirket, büyük tanıtımından bu yana, tüm cihazlarının en yeni yazılımı çalıştırmasını sağlamak için çaba sarf ediyor; En yeni cihazlar için güncellemeyi yayınladıktan sonra, şirket şimdi; o eski akıllı telefon da yakında onu alabilecek.

Mi 9 SE MIUI 12

Xiaomi şimdi MIUI 12 ile Mi 9 SE için yeni bir güncelleme yayınladı. Mi 9 SE için en son güncelleme, ITHome tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre 833MB boyutunda ve V12.0.2.0 sürüm numarasını taşıyor. QFBCNXM ile MIUI 12. Çin blogu, güncellemenin bazı önemli iyileştirmeler getirdiğini de bildiriyor; onu kuranlara göre hala bazı hatalar var.

Çin’de, şirket şu anda bazı 2018 akıllı telefonlar için MIUI 12’yi piyasaya sürüyor. Oysa uluslararası pazarlar 2019 cihazlarında MIUI 12 alıyor. Son zamanlarda, şirket Redmi Note 8 Pro için istikrarlı bir MIUI 12 yapısı çıkardı. Şimdi, Mi 9 SE ve Mi 9 Lite’ın Çin’de aynı muameleyi görmesinin zamanı  geldi.

Mi 9 SE, küçük bir su damlası çentiğine sahip 5,97 inç FHD + AMOLED ekrana sahiptir. Ekranın altında bir parmak izi tarayıcısı var ve çentik, 20MP selfie kamerası barındırıyor. Cihaz, kaputun altında 6GB RAM ve 64GB veya 128GB genişletilemeyen depolama alanıyla eşleştirilmiş bir Snapdragon 712 işlemciye sığar.

Arkada 48MP ana kamera + 8MP ultra geniş kamera + 13MP telefoto kamera kurulumu ve camın altında 18W hızlı şarj desteği olan 3070mAh pil var

MIUI 12 Xiaomi Telefonları

İlginçtir ki, orijinal Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 Pro, Çin’de Haziran ayında MIUI 12 kararlı güncellemesini alan ilk akıllı telefonlar oldu. Temmuz ayında şirket, Çinli Mi 9 SE için yazılım güncellemesini duyurdu. Şimdi, ikinci cihazın global, diğer adıyla Avrupa ve Rus varyantları MIUI 12 şubesinin kararlı güncellemesini alıyor. İlginçtir ki, mükemmel orta sınıf telefon Mi 9 Lite aynı muameleyi görüyor.

Her iki akıllı telefon da orijinal olarak tüm pazarlarda Android Pie ile piyasaya sürüldü. Bu yılın başlarında Android 10 derlemesini aldılar ve yeni MIUI 12 açıkça en son Android sürümünü temel alıyor. Bunun, orijinal olarak 2018’in MIUI 10’uyla gelen Mi 9 SE için gelen ikinci MIUI güncellemesi olduğunu belirtmek ilginçtir. Çin’de Mi CC9 olarak satılan Mi 9 Lite ise MIUI 11 ve ilk büyük MIUI güncellemesini alıyor. Her iki cihaz da 2021’de yeni bir MIUI güncellemesi alacaktır. Xiaomi’nin MIUI güncellemesini birkaç yıldır sakladığı bilinmektedir. Bu nedenle, Android 11’in kesinlikle bu cihazlar için geldiğini onaylayamayız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
11
Kategori:
MOBİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir