Youtube Short Güncellemesi yayınlandı

YouTube mobil programı amacıyla hazırlanan yeni bir güncelleme, shorts videoları amacıyla hazırlıkların tamamlandığı sinyalleri veriyor. Uygulamanın amacı, YouTube içerik üreticilerinin video yükleme ve canlı yayın yapması amacıyla kullanılıyor.

Yeni güncellemeyle birlikte, üst kısımda tespit edilen kamera düğmesi alt çubuğa, büyük bir artı şeklinde oluştur düğmesi şeklinde geliyor. YouTube bildirimler simgesi de üst tarafa taşınıyor. Şu an amacıyla bu güncelleme YouTube 15.30 sürümüyle Android‘e sunulmaya başladı. Şimdilik bu yeni tasarım değişikliğinin iOS amacıyla ne vakit geleceği şimdilik belli değil.

Google bu güncellemeyle birlikte, içerik oluşturucuların mobil içerik üretmesini daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Şu an amacıyla Shorts özelliği amacıyla güncellemenin tam olarak ne vakit gerçekleştireceği belli değil. Fakat bu tasarımsal değişimin, YouTube mobil programının içerik oluşturucular doğrulusunda daha etkin kullanılması amacıyla tasarlandığı ortada.

Tahminler, Shorts özelliği amacıyla de bu oluştur düğmesi üstünden kısa müzik videoları oluşturulacağı yönünde. Bu güncellemenin ilk olarak TikTok rakibi uygulamaların cenneti olan Hindistan üstünde yayınlanmış olması da, Google’ın Shorts özelliği amacıyla son hazırlıklarını yaptığının işareti olarak görülüyor.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
8
Kategori:
SOSYAL MEDYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir